Zaprawione Ręce 2015-11-04 19:08:03 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Zaprawione Ręce 2015-11-04 19:08:03

Łk 15,1-10
Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: „Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi”. Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: „Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: «Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła». Powiadani wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Albo jeśli jakaś kobieta mając dziesięć drachm zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: «Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam». Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca”.

Bóg poszukuje grzesznika aż do skutku. Oznacza to, że będzie to robił do ostatniej chwili, póki będzie cień szansy na jego znalezienie.

A co robi Bóg, kiedy ktoś się rzeczywiście nawraca? Wyprawia Niebie ogromną imprezę, bo Jego radość jest niesamowicie wielka. Zaprasza na nią wszystkich mieszkańców Nieba, bo nie znosi samotności. Nie wiem jak ty, ale ja mam na nią chrapkę i nadzieję :)

IMG_3318