Zapraszamy na Orszak Trzech Króli | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Słowa „DZIEŃ DZIŚ WESOŁY!” będą towarzyszyły Orszakowi Trzech Króli w 2022 roku. Pomimo trwającej pandemii, już po raz dwunasty Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie oraz Parafia Rozesłania Św. Apostołów zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma i okolic w Uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia 2022 r. do uczestnictwa w ORSZAKU TRZECH KRÓLI.

W związku z panującą epidemią, Orszak będzie posiadał podobną formułę jak w ubiegłym roku. Przede wszystkim nie będzie przemarszu ulicami miasta i barwnego orszakowego korowodu. Całość uroczystości odbędzie się w kościele Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie, przy zachowaniu wszystkich rygorów i wymogów sanitarnych.

Uroczystość rozpocznie się 6 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 Mszą św. w kościele Rozesłania z udziałem Świętej Rodziny, trzech monarchów, aniołów, pasterzy i dzieci z koronami na głowach. Po Liturgii młodzież oraz dorośli wykonają jasełka.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w Orszak. Przy zachowaniu wszystkich rygorów i wymogów sanitarnych można uczestniczyć w tej uroczystości w kościele. Istnieje także możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu online, poprzez stronę internetową Parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie (www.rozeslanie.pl). W ten sposób chcemy uczcić Pana Jezusa nowonarodzonego, a także podkreślić rangę Uroczystości Trzech Króli.