Reset twardego dysku (Poniedziałek II tyg. Okresu Zwykłego 18.01.2015) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Reset twardego dysku (Poniedziałek II tyg. Okresu Zwykłego 18.01.2015)

Mk 2,18-22
Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

Wlewanie nowego wina do starych bukłaków przypomina odwirusowywanie komputera. Usuwanie go za pomocą grzebania w poszczególnych plikach, daje niewspółmierne efekty, a zajmuje bardzo dużo czasu. Są momenty, kiedy trzeba zrobić reset twardego dysku, żeby wirus nie zżarł wszystkiego. Inaczej cała praca – wszystkie dane, hasła, pójdą na marne.

Rok miłosierdzia jest doskonałym momentem, by odwiedzić konfesjonał i ten reset zrobić.

krzyz