Podaruj Hospicjum 1% podatku - rozliczymy twój PIT | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Podaruj Hospicjum 1% podatku – rozliczymy twój PIT

W każdy poniedziałek aż do końca kwietnia, w nowej siedzibie biura Hospicjum (ul. Starościńska 4A – budynek Estrady Dziecięcej obok PM nr 2), w godzinach 16-18 na podatników czekać będzie księgowa. Pomoże i doradzi każdemu, kto zdecyduje się na przekazanie 1% chełmskiemu hospicjum.

Zapraszamy też emerytów i rencistów. Otrzymają PIT za dany rok podatkowy z ZUS. To sprawia, że nie muszą samodzielnie składać deklaracji podatkowej. Jeśli emeryt chce przekazać 1% podatku na cele organizacji pożytku publicznego, musi się jednak samodzielnie rozliczyć z fiskusem.

Osoby rozliczające się samodzielnie a chcące przekazać 1% OPP prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym nazwę: Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie i nr KRS 0000342853

W tym roku środki uzyskane z 1% Stowarzyszenie zamierza także przeznaczyć na prace przygotowawcze związane z budową w Nowinach k. Chełma kompleksu budynków Domu Hospicjum Stacjonarnego, Domu Opieki Długoterminowej i Domu Opieki Wyręczającej. Będzie ono uzupełnieniem funkcjonującego już dwunasty rok Hospicjum Domowego im. ks. kan. K. Malinowskiego.

Ze środków 1% chcemy też nadal finansować bezpłatną domową opiekę medyczną chorych na nowotwory lub choroby przewlekłe. Zgłoszonymi do naszego Hospicjum chorymi, opiekuje się lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog i w miarę potrzeb prawnik oraz ksiądz. Za pozyskane pieniądze kupujemy też różne środki medyczne i sprzęt terapeutyczny do naszej bezpłatnej wypożyczalni: m.in. łóżka rehabilitacyjne, wózki, chodziki, koncentratory tlenu.