OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 LIPCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 LIPCA 2023 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy główny odpust ku czci Rozesłania Świętych Apostołów. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 12.30. Będzie jej przewodniczył ks. dziekan kan. Andrzej Sternik proboszcz i kustosz Bazyliki Mariackiej. Przez cały dzień będzie głosił okolicznościowe kazanie. Grupy religijne, dzieci, harcerzy i ministrantów zapraszamy do udziału w procesji.
 2. Odpust w parafii to wspólne świętowanie imienin naszej parafii. Dziękujemy parafianom i gościom za obecność, za wspólną modlitwę. Można uzyskać opust zupełny na zwykłych warunkach: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca św. 
 3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 4. Jutro przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej, a podczas Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 5. We czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie na godz. 17.15.
 6. Trwają zapisy na 45 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z Tobą”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: Drogowskazy nowego człowieka. Szczegóły na plakatach.
 7. W tych dniach obchodzimy 80 rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Od 8 do 11 lipca w Chełmie są organizowane obchody 80 rocznicy tzw. „Krwawej Niedzieli”. Zachęcamy do uczestnictwa w tych obchodach. Pamiętajmy w modlitwach o rodakach tam pomordowanych. Szczegóły na plakatach.
 8. 29 lipca w sobotę z naszej parafii jest organizowana 1-dniowa pielgrzymka do Leżańska, Łańcuta i Markowej – muzeum rodziny Ulmów. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt – 130 zł. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Seniora.
 9. Dziękujemy wszystkim kapłanom z naszego miasta i z dekanatu za obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy księżom wikariuszom: ks. Pawłowi i ks. Bartłomiejowi za sprawne przygotowanie liturgii i całej dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy chórowi parafialnemu na czele z p. organistą Romualdem za śpiewy i za uświetnienie tej uroczystości. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom, lektorom, p. kościelnemu Kazimierzowi, orszakowi procesyjnemu: panom z Bractwa Drzewa Krzyża Św. w zorganizowaniu procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów, paniom za sprzątanie kościoła i układanie kwiatów.
 10.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1 – 1000 zł., 2 – 200 zł., 3 – 100 zł.
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.