OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 STYCZNIA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 STYCZNIA 2024 r.

 1. Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci ks. bpa Ryszarda Karpińskiego. Komunikat Metropolity Lubelskiego.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w dniu wczorajszym w ORSZAKU TRZECH KRÓLI, który współorganizowała nasza parafia.
 5. We środę przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej, a na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. 
 7. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będziemy celebrowali Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Z tej racji w przyszłą niedzielę w naszej świątyni o godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św. z modlitwami ekumenicznymi. Będzie obecny ks. bp Adam Bab oraz duszpasterze i wierni z kościołów chrześcijańskich.Serdecznie zapraszam.
 8. Od tej niedzieli wprowadzamy jedną ważną zmianę. Na stałe łączymy Msze św. o godz. 11.30 i 12.30 w jedną godzinę – o 12.00. Pozwoli to uniknąć opóźnień oraz trudności z wyjazdem i parkowaniem samochodów. Dzieci zapraszamy na tę Mszę św. – na godz. 12.00.  Dla nich o godz. 11.40 – katecheza + nauka śpiewu.
 9. Od jutra kontynuujemy wizytę duszpasterską, czyli tradycyjne odwiedziny parafian i poświęcenie domów i mieszkań. Dziękujemy za przygotowanie kolędy (stół, krzyż, świece, Pismo św., woda święcona). Prosimy, aby na czas kolędy psy, koty i inne zwierzaki były pozamykane. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę nowego ogrzewania w kościele. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący (osobna kartka). 
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 3 – 100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 12. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.