OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 sierpnia 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 sierpnia 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 3. Trwają Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z udziałem papieża Franciszka. Dzisiaj Msza św. posłania. Z Polski uczestniczy ok. 30 tys. młodych ludzi. Wśród nich jest także grupa młodzieży z Chełma.
 4. Trwają zapisy na tzw. SMAL – Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Będzie ono trwało od 16 do 20 sierpnia (środa -niedziela) w Garbowie k/Lublina pod hasłem: ECHO SERCA. Zapisy przez internet. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 5. Jutro przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji parafii. Po Mszy św. nabożeństwo zakończone błogosław. relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 6. We czwartek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej, a w czasie Mszy św. będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: od uczestników pielgrzymki do Leżańska, Łańcuta, Markowej i Strachocina – 500 zł., ofiary bezimienne: 2 – 200 zł., 2 – 100 zł., 2 – 50 zł.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. 
 10. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.