OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 MARCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 MARCA 2023 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki „Ad Gentes” – na rzecz pomocy misjonarzom z Polski, pacującym w 99 krajach świata.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR  Mężczyzn.
 3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30, spotkanie dla rodzin zainteresowanych uczetnictwem we wspólnocie Domowego Kościoła.
 4. We wtorek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. We środę obchodzić będziemy światowy Dzień Kobiet. Dziękujemy Paniom za wszelkie dobro i zawierzamy je opiece Matki Bożej.
 6. W piątek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00, w czasie Mszy św., będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 7. Także w piątek, w naszym kościele, o godz. 10.00 rozpoczną się miejskie uroczystości upamiętniające 79 rocznicę egzekucji na „Targowicy”. To wydarzenie rozpocznie się od Mszy św. w intencji ofiar egzekucji.
 8. Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał systemem weekendowym. Początek – 10 marca w piątek: o godz. 18.00 Msza św., od godz. 18.30 konferencje. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Z tego względu taca na potrzeby remontowe naszej parafii będzie za 2 tygodnie.
 10.  Cieszymy się z faktu, że powstała w naszej parafii scholka dziecięca. Serdecznie zapraszamy kolejne dzieci: dziewczynki i chłopców do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą. Wczoraj na pierwszym spotkaniu było 12 osób. Dla uczestników są przewidziane cenne nagrody.
 11.  Również w naszej parafii powstaje Grupa Lektorska. To osoby, które czytają lub będą czytały, w czasie Mszy św., – czytania. Zapraszamy osby mające dobrą dykcję i czujące piękno liturgii do włączenia się w tę grupę. Spotkanie we środę po Mszy św. o godz. 18.00. 
 12. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. 
 13.  W zakrystii są do nabycia krzyżyki, które siostry karmelitanki z Krakowa wykonują samodzielnie. Siosty mieszkają w klasztorze o b. surowej regule. Wsród nich jest nasza rodaczka – s. Judyta z Chełma. Kupując te krzyżyki możemy wspomóc siostry. Cena to 15 zł.
 14.  Rekolekcje wielkopostne w w naszej parafii będziemy przeżywać od 26 do 28 marca (niedziela – wtorek). Wygłosi je ks. kan. Mariusz Nakonieczny z Lublina, proboszcz parafii bł. biskupa W. Gorala.
 15.  Hospicjum im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na budowę Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 16.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 3 – 200 zł, 2 – 100 zł., 1 – 50 zł.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 18. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli. 
 19.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.