OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 LUTEGO 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 LUTEGO 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą oraz wspomnienie św. Agaty, chroniącej wiernych przed pożarami i innymi niebezpieczeństwami (powodzie, utonięcia, różne choroby). Poświęcenie chleba, wody i soli na zakończenie każdej Mszy św. 
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlili się w intencji pana organisty Romualda z okazji nadchodzących imienin. Panu Romualdowi życzymy błogosław. Bożego, opieki Matki Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności. 
 4. We wtorek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. W piątek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00, w czasie Mszy św., będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 6. W sobotę, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele będzie sprawowana o godz. 10.00 specjalna Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia osobom chorym, starszym i w podeszłym wieku. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 8. Także w przyszłą niedzielę, w parafii Chrystusa Odkupiciela rozpoczną się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i doroslych. Pierwsza katecheza w niedzielę 12 lutego po Mszy św. o godz. 17.00. Kolejne katechezy we wtorki, czwartki i niedziele. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
 9. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1- 200 zł, 3 – 100 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 11. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.