OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 września 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 września 2022 r.

 1. Dzisiaj gościmy ks. Jerzego Węzkę proboszcza z parafii Gołąb, byłego wikariusza naszej parafii, który cały dzień głosi słowo Boże. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na budowę nowego domu parafialnego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00. zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 3. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli uczestników XI Światowego Kongresu Kresowian.
 4.  Jutro w Bazylice Mariackiej będzie obecna TV Trwam i Radio Maryja. Uroczysta Msza św. będzie celebrowana o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegóły na plakacie.
 5. We środę przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny
 6. Także we środę 7 września rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Boskiej Chełmskiej. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie odpustu pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 18.00. Zaś o godz. 21.00 Apel Maryjny, Droga Krzyżowa i Uwielbienie.
 7. We czwartek 8 września: dzień odpustu – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Suma pontyfikalna o godz. 11.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa Wacława Depo z udziałem biskupów lubelskich, duchowieństwa i wiernych. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń. 
 8. W sobotę w naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. o łaskę dobrej śmierci.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. z poświęceniem tornistrów, książek i przyborów szkolnych. Zapraszamy rodziców i dzieci, szczególnie z klas III. Będzie przekazana informacja o I Komunii św. w przyszłym roku. Dla wszystkich dzieci przewidziana jest niespodzianka.
 10.  Także w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.
 11.  Parafia Św. Rodziny zaprasza do uczestnictwa w Ekoparafiadzie, która odbędzie się 11 września w godz. 13.00-17.00 na placu przy kościele.
 12.  Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę i do sanktuarium Krwi Chrystusa w dniach 9-10 września 2022 r. Koszt 120 zł. Jeszcze są wolne miejsca. Wyjazd 9 września w piątek o godz. 22.00 spod naszego kościoła. Informacje i zapisy w zakrystii. 
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 14.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.