OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 PAŹDZIERNIKA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła. Modlimy się za budowniczych i ofiarodawców naszej pięknej świątyni.
 2. Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja z relikwiami świętych i błogosławionych z naszego kościoła do Bazyliki Mariackiej, a następnie uwielbienie z zespołem młodzieżowym. Niech nasza obecność będzie czytelnym znakiem wiary w tajemnicę świętych obcowania. Prosimy poszczególne grupy parafialne o pomoc w zorganizowaniu procesji.
 3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza Święta na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 13.00. Podczas Mszy św. będziemy modlili się za wszystkich naszych zmarłych parafian oraz spoczywających na cmentarzu. Po Eucharystii odbędzie się procesja. Na zakończenie będzie możliwość poproszenia kapłana o poświęcenie grobu i pomnika naszych bliskich zmarłych.
 4. We wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny niesiemy pomoc zmarłym w czyśćcu cierpiącym. Porządek Mszy św. w kościele taki sam jak w Urocz. Wszystkich Świętych, czyli 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza Święta z procesją na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 13.00.
 5. W dniach 1-8 listopada modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna nieczynna.
 7. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W najbliższy czwartek 4 listopada po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chłopców i młodzieńców chcących służyć przy ołtarzu w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza. Opiekunem tej grupy jest ks. Piotr i u niego można zasięgnąć więcej informacji.
 9. 5 listopada przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 10. 6 listopada przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 12. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.30.
 13. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiali codziennie od 2 listopada (od wtorku) o godz. 17.15. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 14. I-szy rząd ławek – po odtruciu z korników, oczyszczeniu i pomalowaniu, powrócił do kościoła. Serdecznie dziękuję wielu osobom za tę pracę. Szczególne podziękowania kieruję do Bractwa Drzewa Krzyża Św. za sprawne zawiezienie ławek do oczyszczenia oraz przywiezienie pomalowanych do kościoła. Te podziękowania składam na ręce pana Henryka Piroga oraz pana Mirosława Kruszewskiego. Innym osobom dziękujemy za prace porządkowe przy kościele i na plebanii. Bóg zapłać.
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: od I i II-go Kręgu Domowego Kościoła – 800 zł., od Ruchu Rodzin Nazaretańskich – 200 zł.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.
 17. W zakrystii do nabycia są kalendarze maryjne w cenie 6 zł.
 18. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego świętowania
 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła.