OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 lipca 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 lipca 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XVII niedzielę zwykłą.
 2. s. Karolina Mordaka dziękuje za pomoc dla chrześcijan w Ziemii Świętej.  Poświęcenie wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem (różańce, krzyże, figurki itd.) po każdej Mszy św.
 3. Także dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Ofiary złożone z racji poświęcenia zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy przez „Miva Polska”. 
 4. Dzisiaj o godz. 19.00 na Górce w sali różańcowej spotkanie pielgrzymów wyryszających na Jasną Górę. Wszyscy pielgrzymi, także chełmscy wyruszają z Lublina do Częstochowy we czwartek 3 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 8.30. 
 5. We wtorek przypada 79 rocznica Powstania Warszawskiego – niezwykle bohaterskiego zrywu Polaków przeciw okupacji stolicy przez Niemców. 
 6. Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert pt: „Godzina W”. Koncert odbędzie się 1 sierpnia na parkingu przy ChDK-u o godz. 19.00
 7. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji kapłanów: o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. 4-go sierpnia przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 9. 5-go sierpnia przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki”.
 11. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.