OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 września 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 września 2023 r.

 1. Dzisiaj odpust w parafii św. Matki Teresy z Kalkuty. Suma o godz.11.00.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00. zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 3. Także dzisiaj z racji początku nowego roku szkolnego i katechetycznego serdecznie zapraszamy na piknik, który organizujemy dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Piknik będzie miał charakter integracyjny. Początek po sumie o godz. 13.30 w ogrodzie za plebanią. Zakończenie ok. godz. 17.30. Przewidziane są atrakcje dla uczestników: m.in.: grill, bigos, gofry, dla dzieci: zabawy z wodzirejem, konkursy z nagrodami, zjeżdżalnia. 
 4. Jutro  początku nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla ZSGiH o godz. 10.30. We wtorek Msza św. dla SP nr 2 o godz. 9.00. W środę Msza św dla Akademii Małego Księcia o godz. 9.00. Przed Liturgią i w czasie Mszy św. spowiedź dla dzieci.
 5. We czwartek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny
 6. Także we czwartek 7 września rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Boskiej Chełmskiej. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie odpustu pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 18.00. Zaś o godz. 21.00 Apel Maryjny, Droga Krzyżowa i Uwielbienie.
 7. W piątek 8 września: dzień odpustu – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Suma pontyfikalna o godz. 11.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika z udziałem ks. biskupów lubelskich, duchowieństwa i wiernych. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń. 
 8. W związku z licznymi pytaniami informujemy, że pogrzeb śp. dra Wojciecha Krawczyka odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 12.00 w naszym kościele.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. z poświęceniem tornistrów, książek i przyborów szkolnych. Zapraszamy rodziców i dzieci, szczególnie z klas III. Będzie przekazana informacja o I Komunii św. w przyszłym roku. Dla wszystkich dzieci przewidziana jest niespodzianka.
 10.  Także w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.
 11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 3 – 200 zł., 2 – 100 zł.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 13.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.