OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 MARCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 MARCA 2024 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR  Mężczyzn.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w kościele.
 3. W dniu dzisiejszym, wolonariusze ze Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. K. Malinowskiego w Chełmie, po kazdej Mszy św. będą zbierali ofiary do puszki na budowę Centrum Wsparcia Hospicyjno – Opiekuńczego w Nowinach. Wiecej informacji po ogłoszeniach.
 4. Jutro 4 marca przypada święto św. Kazimierza. To dzień imienin pana kościelnego – pana Kazimierza. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlili się w jego intencji – o zdrowie i błogosław. Boże.
 5. Msza św. zbiorowa za śp. Kazimiery i Kazimierzów zostanie odprawiona w poniedziałek 4 marca o godz. 18.00. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 6. We czwartek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W piątek obchodzić będziemy światowy Dzień Kobiet. Dziękujemy Paniom za wszelkie dobro i zawierzamy je opiece Matki Bożej.
 8. W przyszłą niedzielę w naszym kościele, o godz. 10.00 odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 80 rocznicę egzekucji na „Targowicy”. Rozpoczniemy od Mszy św. w intencji ofiar egzekucji.
 9. Taca za tydzień – przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 10.  Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał w dniach 21-23 marca. Początek – 21 marca we czwartek: o godz. 18.00 Msza św., od godz. 18.30 konferencje. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 11. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 12.  Rekolekcje wielkopostne w w naszej parafii będziemy przeżywać od 15 do 17 marca (piątek-niedziela). Wygłosi je ks. kan. dr Andrzej Krasowski proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku. 
 13.  Od jutra do 23 marca (sobota) w naszej parafii, odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Zużyty sprzęt RTV i AGD, czyli np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, radia możemy przywieźć do kościoła i złożyć je za bramą, przy sali Legionu Maryi, naprzeciw garaży. Tej akcji patronuje OSP Żółtańce.
 14.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 3 – 200 zł, 2 – 100 zł.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.