OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 LIPCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 LIPCA 2022 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy XIV Niedzielę zwykłą. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła Jakubczaka, który decyzją Ks. Abpa S. Budzika został skierowany do pracy w naszej parafii. Ks. Paweł w ostatnich latach posługiwał w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. 
 2. Ks. Łukaszowi Gron dziękujemy za pomoc w dniu dzisiejszym.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 4. We czwartek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. Także we czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W przyszłą niedzielę – 10 lipca w naszej parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie odbędzie się główny odpust parafialny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 12.30. Będzie jej przewodniczył ks. dziekan kan. Roman Skowron z Krasnegostawu. On także wygłosi okolicznościowe kazanie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji wspólnoty i grupy działające w naszej parafii. Dzieci, harcerzy i ministrantów zapraszamy do udziału w procesji.
 7. W wigilię odpustu, czyli w sobotę 9 lipca o godz. 19.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 9. Rozpoczynamy zapisy na 44 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: Drogowskazy wiary. Szczegóły na plakatach.
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1–500 zł., 2 – 100 zł.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 12.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.