OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 października 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 października 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą. Jest to jednocześnie uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. 
 2. We wtorek zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjna procesja z relikwiami świętych i błogosławionych z kościoła Rozesłania Św. Apostołów do Bazyliki Mariackiej, a następnie modlitwa uwielbienia z zespołem młodzieżowym. W ten sposób wyrazimy wiarę w tajemnicę świętych obcowania. Na procesję proszę zabrać świecę.
 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza Święta na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej o godz. 12.00. Po Eucharystii odbędzie się procesja. Będzie możliwość poproszenia kapłana o poświęcenie grobu i pomnika naszych bliskich zmarłych.
 4. Także w Urocz. Wszystkich Świętych stowarzyszenie WeRwa, PTTK oraz konserwatorzy zabytków organizują na naszym cmentarzu parafialnym kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. W tym roku – na renowację anonimowego nagrobka Powstania Styczniowego.
 5. We czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny niesiemy pomoc zmarłym w czyśćcu cierpiącym. Porządek Mszy św. w kościele:  7.00, 8.30 i 18.00. Msza Święta z procesją na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 12.00.
 6. Porządek nabożeństw na cmentarzu komunalnym: 1. XI., godz. 12.30 – procesja i Msza św., 2. XI., godz. 15.00 – procesja i Msza św., 
 7. W dniach 1-8 listopada modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. We środę i czwartek kancelaria parafialna nieczynna.
 9. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad o godz. 17.15 będziemy modlili się na różańcu za naszych drogich zmarłych polecanych w wypominkach. Codziennie o godz. 18.00. będziemy sprawowali Mszę św. wypominkową za polecanych w wypominkach danego dnia. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii. 
 10. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 11.  3 listopada przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.30.
 12.  4 listopada przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. 
 13.  Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 14. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. o g. 18.00 na plebanii.
 15. Także w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby seminarium duchownego w Lublinie.
 16. Chełmski chór GOSPEL zaprasza 7 listopada (wtorek) na godz. 19.00 do CHDK-u na koncert poświęcony pamięci Hani Krzywińskiej, 15 -letniej dziewczynki, która zmarła na raka. Szczegóły na palacie.
 17.  W tym tygodniu zakończyliśmy prace przy kościele. Od strony południowej zostały osuszone fundamenty, wykonane odwodnienie i  izolacja pionowa. 
 18.  Wczoraj zdemontowaliśmy 16 pieców akumulacyjmych, które były w kościele. Serdeczne podziękowania za tę pracę kieruję do Bractwa Drzewa Krzyża Św. oraz członków  Rady Parafialnej za bardzo sprawny demontaż. Za dwa tygodnie rozpoczniemy instalację nowego ogrzewania.
 19.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 2 – 200 zł., 3-100 zł.
 20.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 21. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 22.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.