OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 sierpnia 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 sierpnia 2022 r.

 1. Dzisiaj odpust w parafii Depułtycze. Suma o godz. 12.00.
 2. Także dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na pomoce szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. 1 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie i wołamy: „Nigdy więcej wojny”.
 4. Także 1 września początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o Boże błogosław. dla dzieci w czwartek o godz. 9.00, zaś dla młodzieży w piątek o godz. 9.00
 5.  1 września przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 6. 2 września przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 7. 3 września przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli uczestników XI Światowego Kongresu Kresowian organizowanego przez Towarzystwo Rodzin Kresowych w Chełmie. Szczegóły na plakatach.
 10.  Także w przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Jerzego Węzkę proboszcza z parafii Gołąb, byłego wikariusza naszej parafii, który przez cały dzień będzie głosił słowo Boże. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na budowę nowego domu parafialnego.
 11.  W gablotach znajduje się komunikat Komendanta Policji w Chełmie przestrzegający przed oszustami.
 12.  Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę i do sanktuarium Krwi Chrystusa w dniach 9-10 września 2022 r. Koszt 120 zł. Jeszcze są wolne miejsca. Wyjazd 9 września w piątek o godz. 22.00 spod naszego kościoła. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. 
 13.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 4 – 100 zł.
 14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 15.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 16.  Komunikat Ks. Abp S. Budzika.
 17.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.