OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 MARCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 MARCA 2024 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Celebrujemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem i tam poświęcenie palm oraz procesja do świątyni.
 2. Dzisiaj po  każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego.
 3. Także dzisiaj, nasza parafia oraz parafia Mariacka organizuje Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Początek w kościele Rozesłania Św. Apostołów o godz. 19.00. Proszę zabrać świece.
 4. Do zakrystii możemy przynosić dary, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielką Środę o godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek w salce.
 5. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii.
 6. W zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 12  zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim. 
 7. W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii.
 8. Ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy, urocz. Zwiastowania Pańskiego – obchodzona 25 marca – została przeniesiona na  poniedziałek 8 kwietnia.
 9. We czwartek rozpoczynamy celebrację Triduum Sacrum, czyli Trzech Świętych Dni – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty zakończonych Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. 
  Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. z umyciem nóg o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy. Adoracja i czuwanie do godz. 22.00. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00.
  Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Cały dzień kościół będzie otwarty. O godz. 9.00 rano zapraszamy na nabożeństwo tzw. ciemnej jutrzni. O godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 -Liturgia Wielkiego Piątku. Po Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. 
  Wielka Sobota – Pan Jezus jest złożony w grobie.  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny i o g. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.
  Wielkanoc – Rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 10. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie o godz. 15.00 w kościele. Prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
 11. Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna nieczynna. 
 12. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1 – 300 zł., 2- 200 zł., 3 – 100. 
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 14. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.