OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 GRUDNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 GRUDNIA 2023 r.

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. 
 2. Dzisiaj wieczorem Wigilia przed Urocz. Bożego Narodzenia. W domach wigilię rozpoczynamy od modlitwy. Na początku kolęda: Wśród nocnej ciszy…, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę  w Boga. Potem Ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Ze względu na wieczerzę wigilijną w rodzinach dzisiaj odwołujemy Mszę św. wieczorową o godz. 18.00. Tadycyjnie dzisiaj obowiązuje post ścisły.
 3. Ze względu na dzieci i osoby starsze, które chciałyby uczestniczyć w pasterce, a które nie wytrwają do północy w oczekiwaniu na Mszę św., kierując się dobrem duchowym Drogich Parafian i Gości dzisiaj w naszym kościele będą sprawowane 2 pasterki: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Tak jak rok temu. Pozwoli to uniknąć tłoku. Pierwsza pasterka będą poprzedzona nowenną przed Bożym Narodzeniem o 21.40.
 4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny. Podobnie w święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny.
 5. We środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święcimy wino. Po Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 poświęcimy wino, które wierni przyniosą ze sobą z domów i mieszkań. 
 6. We czwartek 28 grudnia dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św.  
 7. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek nie obowiązuje post.
 8. W niedzielę święto Świętej Rodziny. Odpust w parafii Św. Rodziny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień starego roku. Porządek Mszy św. niedzielny z jednym wyjątkiem. Na prośbę  parafian przekładamy Mszę św. wieczorową z godz. 18.00 na godz. 16.00.
 10. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2024 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł.  
 11. Od czwartku, 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli tradycyjne odwiedziny parafian i poświęcenie domów i mieszkań. Prosimy o przygotowanie kolędy (stół, świece, Pismo św., woda święcona). Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę nowego ogrzewania w kościele. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący (osobna kartka). 
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1-550 zł., 2 – 200 zł., 4 – 100 zł. 
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy owocnej wigilii.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.