OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 lipca 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 lipca 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XVI niedzielę zwykłą.
 2. Dzisiaj gościmy s. Karolinę Mordaka – dominikankę z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które od lat prowadzi kampanię „SOS dla Ziemi Świętej”. Jej głównym celem jest pomoc dla chrześcijan. W tej kampanii można zakupić wyroby z drewna oliwnego, wykonane przez chrześcijan z Betlejem (różańce, krzyże, figurki itd.).
 3. We wtorek 25 lipca o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
 4. Także we wtorek, po Mszy św. wieczorowej, w salce odbędzie się spotkanie pielgrzymów, jadących do Leżańska, Łańcuta, Markowej i Strachocina. Zostanie omówiony program pielgrzymki i przyjęta opłata.
 5. We wtorek wspomnienie św. Krzysztofa, a we środę wspomnienie św. Anny.  Msza św. zbiorowa  w intencji śp. Krzysztofów i śp. Ann zostanie odprawiona we środę o godz. 18.00. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 6. W naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła -Oazy Rodzin. Zapraszamy na spotkanie we środę 26 lipca po Mszy św. o g.18.00.
 7. W piątek 28 lipca dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św.  Serdecznie zapraszamy. 
 8. W niedzielę 30 lipca przypada 43 rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Tatarczaka, który przez 13 lat był proboszczem naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Ofiary złożone z racji poświęcenia zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy przez „Miva Polska”. 
 10. W zakrystii są przyjmowane zapisy na 45 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z tobą”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 11. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2-200 zł., 3- 100 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.