OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 KWIETNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 KWIETNIA 2023 r.

  1. Dzisiaj celebrujemy Niedzielę biblijną, która kieruje naszą uwagę na Pismo św. oraz rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  2. Jutro w liturgii będziemy przeżywać uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Uroczystość, z racji dzisiejszej III Niedzieli Wielkanocnej, została przeniesiona na jutro.
  3. We wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
  4. W piątek 28 kwietnia dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00. Po Liturgii odprawimy stosowne nabożeństwo. 
  5. Także w piątek o godz. 17.00 w naszym kościele ks. bp Mieczysław Cisło udzieli sakramentu bierzmowania 85 młodym osobom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby Duch Św., którego otrzymają uzdolnił ich od mężnego wyznawania wiary. Msza św. wieczorowa z godz. 18.00 zostaje przeniesiona na godz. 17.00.
  6. Nasza parafia w dniach 9 – 17 czerwca 2023 r. (piątek – niedziela)  organizują 9-dniową, samolotową PIELGRZYMKĘ  DO TURCJI –  ŚLADAMI MATKI BOŻEJ, ŚW. JANA i ŚW. PAWŁA. W programie zwiedzanie m. in: STAMBUŁU, ANKARY, KONII (dawne IKONIUM), EFEZU, TROI, KAPADOCJI, PERGAMONU. Koszt wyjazdu to: 550 euro + 2050 zł. Zostało kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. 2 po 100 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
  9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
  10.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.