OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 STYCZNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 STYCZNIA 2023 r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka pieniędzy do puszki na operację dla ciężko chorej Paulinki Tarasiuk. Paulinka to 7 letnia dziewczynka, która wymaga bardzo pilnej i kosztownej operacji serca. Urodziła się ze skrajną i bardzo skomplikowaną wadą serca, mimo iż przeszła w Polsce już 3 operacje, wady nie udało się skorygować. Doszły do tego dodatkowe powikłania. Jedyną szansą jest kosztowna operacja w USA, która uratuje życie małej Paulinki. Koszt rozpoczęcia leczenia to ok. 1,3 mln zł. Rodzice proszą o wsparcie. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. W całym Kościele celebrujemy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Z tej racji dzisiaj w naszej świątyni o godz. 12.30 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św. z modlitwami ekumenicznymi. Modlitwom będzie przewodniczył ks. bp J. Wróbel. Będą obecni duszpasterze i wierni z kościołów chrześcijańskich.
  3. We środę 25 stycznia o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
  4. W sobotę 28 stycznia dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00.  Intencje można zapisywać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00 spotkanie nowej Rady Parafialnej połączone z podzieleniem się opłatkiem.
  6. Kto nie mógł jeszcze przyjąć księdza po kolędzie, będzie możliwość poświęcenia domu czy mieszkania. W najbliższy czwartek od godz. 15.30 księża udadzą się na tzw. uzupełnienie kolędy. Zapisy w zakrystii. Szczególnie pragniemy odwiedzić mieszkańców ul. Dreszera 10.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł., 3 – 100 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
  9. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
  10.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.