OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 LISTOPADA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 LISTOPADA 2021 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia XXXIV niedziela roku kościelnego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 3. Dzisiaj w kościele Św. Rodziny odbędą się Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży. Wydarzenie ma na celu wspólną modlitwę młodych. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Adam Bab. Po liturgii uwielbienie Boga poprowadzi zespół Good God. Hasłem tego wydarzenia są słowa: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego co zobaczyłeś”. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież szkół średnich do wspólnego spotkania. 
 4. W najbliższą sobotę 27 listopada zapraszamy młodzież na spotkanie pt: Kulturalnie o wierze. Gościem specjalnym będzie aktor Michał Chorosiński. Początek o godz. 18.00 na Górce w Sali Różańcowej. Szczegóły na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. poświęcenie opłatków.
 6. Zgodnie z zarządzeniem Penitencjarii Stolicy Apostolskiej przez cały listopad, modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych w kościele odmawiamy codziennie o godz. 17.15. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł., 2 po 100 zł, 1- 50 zł, Legion Maryi – 500 zł.
 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. 
 10.  W zakrystii do nabycia są kalendarze maryjne w cenie 6 zł.
 11.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.