OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 LIPCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 LIPCA 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 2. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Podczas  Mszy św. będziemy modlili się w intencji kapłanów – o nowe i święte powołania.
 3. W piątek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 4. Także w piątek przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę – 9 lipca w naszej parafii odbędzie się główny odpust parafialny ku czci Rozesłania Świętych Apostołów. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 12.30. Będzie jej przewodniczył ks. dziekan kan. Andrzej Sternik proboszcz i kustosz Bazyliki Mariackiej. Przez cały dzień będzie głosił okolicznościowe kazanie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji wspólnoty i grupy działające w naszej parafii. Dzieci, harcerzy i ministrantów zapraszamy do udziału w procesji.
 6. W wigilię odpustu, czyli w sobotę 8 lipca o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Z tego względu Mszy św. o godz. 18.00 w kościele nie będzie.
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 8. Rozpoczynamy zapisy na 45 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: Drogowskazy nowego człowieka. Szczegóły na plakatach.
 9. Zbiża się 80 rocznica Rzezi Wołyńskiej. W dniach od 8 do 11 lipca w Chełmie będą organizowane obchody 80 rocznicy tzw. „Krwawej Niedzieli”. Zachęcamy do uczestnictwa w tych obchodach. Szczegóły na plakatach.
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 3–200 zł., 4 – 100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy udanych wakacji, miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.