OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 MARCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 MARCA 2023 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą „Laetare”. Taca – na potrzeby remontowe naszej parafii. 
 2. 19 marca to dzień imienin wielu osób, które noszą imię Józef i Józefa. Wszystkim, wraz z modlitwą, składamy jak najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. To także dzień imienin ks. seniora kan. Józefa Piłata. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona  dzisiaj o godz. 18.00.
 3. Urocz. Św. Józefa Oblubieńca NMP, ze względu na IV Niedzielę Wielkiego Postu, zostaje liturgicznie przeniesiona  na poniedziałek 20 marca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Jutro o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji śp. Józefów i Józef. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 4. W sobotę będziemy przeżywali Urocz. Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się, aby nie zabijano nienarodzonych dzieci. W tym dniu podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje będą wyłożone na ołtarzu MB Łaskawej, zaś uroczyste przystąpienie do duchowej adopcji i złożenie ślubowania na Mszy św. o godz. 16.00.
 5. Także w sobotę o godz. 16.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
 6. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. 
 7.  Za tydzień w w naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne od niedzieli do wtorku. Wygłosi je ks. kan. Mariusz Nakonieczny z Lublina. Szczegółowy program w gablocie i przedsionku.
 8. W czasie rekolekcji wielkopostnych będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną. Do zakrystii można będzie przynosić paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielkim Tygodniu odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 9. Zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii od dzisiaj w zakrystii.
 10. Także w zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 10  zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim.
 11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł, 3 – 100 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli. 
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.