OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 listopada 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na budownictwo sakralne.
 2. Na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Prymasa Wyszyńskiego. W imieniu Ks. Kard. Kazimierza Nycza, który ofiarował naszej parafii relikwie, wprowadzenia relikwii dokona ks. dr Przemysław Śliwiński rzecznik prasowy Arch. Warszawskiej. 
 3. W naszym kościele jest prezentowana wystawa o Prymasie Tysiąclecia.
 4. Także dzisiaj na wszystkich Mszach św. poświęcenie opłatków, którymi będziemy dzielili się w czasie wigilii. Poświęcone opłatki zostaną doręczone do naszych domów i mieszkań. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki, aby tego zadania podjęły się i w tym roku. Zapraszam te osoby na spotkanie do kościoła we środę 22 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary w całości będą przeznaczone na spłatę nowego ogrzewania w kościele.
 5. W piątek 24 listopada początek kursu przedmałżeńskiego, który będzie się odbywał przez weekend (24-26 listopada). Rozpocznie się on w  piątek od Mszy św. o godz. 18.00. Po Liturgii I-sze konferencje. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci.  
 7. Za tydzień w kościele Chrystusa Odkupiciela odbędą się III Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Po liturgii uwielbienie Pana Boga poprowadzi zespół z CHDK-u. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież szkół średnich do wspólnej modlitwy i spotkania. 
 8. Za tydzień nasz chór parafialny poprzez śpiew i oprawę muzyczną na Mszy św. o godz. 18.00 uczci św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej.
 9. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.15. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Po różańcu o godz. 18.00 każdego dnia celebrujemy Mszę św. w intencji zmarłych wspominanych danego dnia.
 10. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2024 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł. W tej samej cenie są również inne kalendarze: Maryjny i z Hospicjum.
 11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: od KŻR Mężczyzn na nowe ogrzewanie kościoła – 500 zł, bezimienne 2 -200 zł., 6 -100 zł.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.