OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 LUTEGO 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 LUTEGO 2024 r.

  1. Dziś w Kościele przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. 
  2. We czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra. To także odpust w parafii Mariackiej i 28 rocznica przybycia figury Matki Boskiej Fatimskiej do naszego miasta. Z tej racji, w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie, a następnie o godz. 17.30 procesja z figurą do Bazyliki Mariackiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a panów z Bractwa Drzewa Krzyża Św. prosimy o niesienie  w procesji figury Matki Bożej. Prosimy także harcerzy o pomoc. W procesji uczestniczymy ze świecami.
  3. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
  5. Także w przyszłą niedzielę, taca będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  6. Hospicjum im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na budowę Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. 
  7.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1 – 1000 zł. na nowe ogrzewanie kościoła: 2 – 200 zł., 3 – 100 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
  9. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli. 
  10.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.