OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 GRUDNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 GRUDNIA 2022 r.

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Także dzisiaj kończą się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które wygłosił ks. dziekan kan. Roman Skowron – proboszcz parafii Trójcy Św. w Krasnymstawie. Serdecznie dziękujemy za wygłoszone słowo boże.
 2. Podajemy listę członków nowej Rady Parafialnej (osobna kartka).
 3. Celebrujemy nowennę przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy na nowennę codziennie na godz. 17.40.
 4. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Celebrujemy je codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, Roraty odprawimy w ostatnią środę Adwentu, 21 grudnia o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 5. Trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Dzisiaj ostatni dzień zgłoszeń. 
 6. Także do dzisiaj można przynosić do zakrystii paczki żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. We środę 21 grudnia od godz. 15.00 do 16.00 odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 7. Jutro przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 8. Nasza parafia organizuje zbiórkę rzeczy dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Potrzebne są więc m.in. ciepłe skarpety męskie, podkoszulki, kalesony, kawa, herbata, leki przeciwgrypowe. Jeszcze przez tydzień można przynosić do zakrystii te rzeczy z napisem „Ukraina”.
 9. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje Wigilię Miłosierdzia dla osób potrzebujących, samotnych, chorych, bezdomnych, ubogich.  Wigilia Miłosierdzia w Chełmie rozpocznie się 24 grudnia 2022 r. o godz. 10:00 w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej 135E.
 10. W sobotę 24 grudnia Wigilia przed Urocz. Bożego Narodzenia. W domach wigilię rozpoczynamy od wspólnej modlitwy. Na początku kolęda: Wśród nocnej ciszy…, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę  w Boga. Potem odczytamy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 11. Ze względu na dzieci i osoby starsze, które chciałyby uczestniczyć w pasterce, a które nie wytrwają do północy w oczekiwaniu na Mszę św., kierując się dobrem duchowym Drogich Parafian i Gości w wigilię 24 grudnia w naszym kościele będą sprawowane 2 pasterki: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Tak jak rok temu. Pozwoli to uniknąć tłoku. Pierwsza pasterka będą poprzedzona nowenną przed Bożym Narodzeniem o 21.40.
 12. W niedzielę Urocz. Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. świąteczny. Podobnie w święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny.
 13. W przyszłą niedzielę podamy informacje odnośnie kolędy. 
 14. Jeśli ktoś nie otrzymał poświęconego opłatka – w zakrystii są do nabycia.
 15. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł.  
 16. W zakrystii są do nabycia magnesy ze zdjęciami naszego kościoła w cenie 6 zł. oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca mała – 10 zł., duża – 20 zł. 
 17. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł., 2 – 50 zł. 
 18. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła.