OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 MARCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 MARCA 2024 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii kończymy rekolekcje wielkopostne, które  trwały od piątku. Wygłosił je ks. kan. dr Andrzej Krasowski, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku. Serdecznie dziękujemy za piękne treści, świadectwo wiary i  podzielenie się słowem Bożym.
 2. Także dzisiaj, po każdej Mszy św. przed kościołem, młodzież rozprowadza baranki wielkanocne w cenie 12 zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim.
 3. Trwa nowenna przed urocz. św. Józefa, którą odprawiamy codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Msza św. zbiorowa za śp. Józefy i Józefów zostanie odprawiona we wtorek 19 marca o godz. 18.00. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 5. 19 marca to dzień imienin wielu osób, które noszą imię Józef i Józefa. Wszystkim, wraz z modlitwą, będziemy składać jak najlepsze życzenia. To także dzień imienin ks. seniora kan. Józefa Piłata. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 8.00 – dar serca od KŻR oraz w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 – dar serca od parafii.
 6. Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał w dniach 21-23 marca. Początek – 21 marca we czwartek: o godz. 18.00 Msza św., od godz. 18.30 konferencje. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Do soboty 23 marca w naszej parafii, oddbywa się zbiórka elektro-śmieci. Zużyty sprzęt RTV i AGD, czyli np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, radia możemy przywieźć do kościoła i złożyć je za bramą, przy sali Legionu Maryi, naprzeciw garaży. Patronat OSP Żółtańce.
 8. Do przyszłej niedzieli, możemy przynosić produkty żywnościowe i produkty higieny osobistej, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielką Środę od godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 9. Do przyszłej niedzieli w zakrystii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii.
 10.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego.
 11. Za tydzień będziemy celebrowali Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem i tam poświęcenie palm i procesja do świątyni.
 12. Także w przyszłą niedzielę nasza parafia oraz parafia Mariacka organizują Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Początek w kościele Rozesłania Św. Apostołów o godz. 19.00. 
 13. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.  
 14. Cieszymy się z faktu, że rozrasta się scholka dziecięca. Serdecznie zapraszamy kolejne dzieci do wspólnego śpiewu. Wczoraj na spotkaniu było 25 osób. Dla uczestników są przewidziane cenne nagrody.
 15. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Chełma do Skierbieszowa wyruszy 22 marca (piątek). Początek o godz. 19.00 Msza św. w kościele Trójcy Św.
 16.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół:  3 – 200 zł., 3 – 100 zł.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 18. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli. 
 19.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.