OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 lipca 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 lipca 2023 r.

  1. Cieszymy się z faktu, że nasza parafia w ramach tzw. Polskiego Ładu – Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymała 250 tys. zł. na prace konserwatorskie w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta i Panu Prezydentowi J. Banaszkowi za pomoc w pozyskaniu tych środków.
  2. Dwa dni temu, w piątek, gościliśmy w naszym kościele Pana Przemysława Czarnka Ministra Edukacji i Nauki. Po wspólnej modlitwie i zwiedzaniu  świątyni w gronie księży, Pan Minister i Ks. Proboszcz udali się na plebanię na wspólne rozmowy. Spotkanie odbyło się w bardzo dobrej atmosferze. Pan P. Czarnek był urzeczony pięknem naszego koscioła. Serdecznie dziekujemy za tę wizytę i obietnicę pomocy.
  3. We środę przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00.  
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli s. Karolinę Moradak dominikankę z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które od lat prowadzi kampanię „SOS dla Ziemi Świętej”. Jej głównym celem jest pomoc dla chrześcijan.  Zbrojne starcia w Ziemi Świętej dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę, i nie mają za co żyć. W kampanii „SOS dla Ziemi Świętej” można zakupić wyroby z drewna oliwnego, wykonane przez chrześcijan z Betlejem (różańce, krzyże, figurki, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe). W ten sposób dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć.
  5. Trwają zapisy na 45 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z Tobą”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: Drogowskazy nowego człowieka. Szczegóły na plakatach. 
  6. 29 lipca w sobotę z naszej parafii jest organizowana 1-dniowa pielgrzymka do Leżańska, Łańcuta i Markowej – muzeum rodziny Ulmów. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt – 130 zł. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Seniora.
  7. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 3– 200 zł., 4- 100 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
  9. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.