OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 STYCZNIA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 STYCZNIA 2024 r.

 1. Z wielkim smutkiem informowaliśmy o śmierci ks. bpa Ryszarda Karpińskiego. Wczoraj w Lublinie odbył się pogrzeb śp. ks. bpa Ryszarda. Przez wiele wiele lat był związany z Chełmem i naszą parafią. Dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 będziemy celebrowali Mszę św. o spokój duszy śp. ks. bpa Ryszarda.
 2. Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. 
 3. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będziemy celebrowali Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Z tej racji, dzisiaj w naszej świątyni o godz. 18.00, będziemy sprawowali uroczystą Mszę św. z modlitwami ekumenicznymi. Będzie obecny ks. bp Adam Bab oraz duszpasterze i wierni z kościołów chrześcijańskich.Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień. 
 5. W piątek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. To ostatnie dni kolędy.  Dziękujemy za przygotowanie kolędy (stół, krzyż, świece, Pismo św., woda święcona). Prosimy, aby na czas kolędy psy, koty i inne zwierzaki były pozamykane. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę nowego ogrzewania w kościele. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący (osobna kartka). 
 7. Kto nie mógł przyjąć księdza po kolędzie z różnych przyczyn, będzie możliwość poświęcenia domu czy mieszkania. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 księża udadzą się na tzw. uzupełnienie kolędy. Zapisy w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00, na plebanii spotkanie Rady Parafialnej połączone z podzieleniem się opłatkiem.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 11. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.