OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 14 sierpnia 2022 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 sierpnia 2022

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XX niedzielę zwykłą.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3. Jutro będziemy celebrować Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie pierwszych plonów zbóż, ziół i owoców. W tym dniu odpusty w parafii Rejowiec Osada i Chrystusa Odkupieciela w Chełmie. Suma o godz. 12:00.
 4. We wtorek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień.
 5. Także we wtorek przypada 22 rocznica śmierci śp. ks. kan. Bolesława Uszczuka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek w Garbowie k/ Lublina rozpocznie się tzw. SMAL – Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Będzie ono trwało od 18 do 21 sierpnia, czyli do niedzieli. Zapisy przez internet. Szczegóły na plakatach.
 7. W piątek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8:00.
 8. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Czułczyce. Suma o godz. 12:00.
 9. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę i do sanktuarium Krwi Chrystusa w dniach 9-10 września 2022. Koszt 120 zł. Wyjazd 9 września w piątek o godz. 22:00 spod naszego kościoła. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.