OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 KWIETNIA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 KWIETNIA 2024 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy Niedzielę biblijną, która kieruje naszą uwagę na Pismo św. oraz rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3. We wtorek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II przez cały dzień.
 4. W piątek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 5. W sobotę rano, w naszym kościele odbędzie się tzw. Acies – czyli spotkanie Legionów Maryi Ziemi Chełmskiej. O godz. 9.30 wspólne modlitwy, o godz. 10.00 – uroczysta Msza św.
 6. W przyszłą niedzielę  taca będzie przeznaczona na potrzeby seminarium duchownego w Lublinie.
 7. Kilka dni temu, we środę i czwartek, specjalistyczna firma z Mrągowa dokonała dronami skanu całego kościoła na zewenątrz i wewnątrz. Bardzo dokładnie opisała wszystkie pęknięcia, rysy, ubytki w kościele. Teraz kolejny etap prac: sprawdzanie czy te szczeliny, pęknięcia są aktywne czy też nie. Badania te są b. kosztowne, ale konieczne, aby w przyszłości podjąć prace nad ratowaniem sklepienia świątyni.
 8. Cieszymy się z faktu, że nasza parafia w ramach programu Ochrona Zabytków otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotę 1,189 mln zł. brutto na remont kościoła. Serdecznie dziękujemy komisjom i wielu osobom za pomoc w pozyskaniu tych środków.
 9. W dniach 7-13 lipca organizowana jest XIV Chełmska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zapisać się na nią można przez formularz internetowy dostępny na stronie i profilu facebookowym organizatorów. Więcej informacji na plakacie w gablocie. 
 10. Duszpasterstwo Młodzieży Chełm Młodzi z Jezusem zaprasza uczniów klas 8, szkoły średniej i studentów na Bal Młodych: Pójdę w trampkach. Zapisy są prowadzone przez formularz internetowy. Więcej informacji na plakacie w gablocie. 
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. 3 po 100 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 13. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.