OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 sierpnia 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 sierpnia 2023 r.

 1. Dzisiaj odpust w parafii Okszów. Uroczysta suma o godz.12.00.
 2. Również dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie. 
 3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 4. Jutro przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św., o godz. 8.00  nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel. 
 5. We wtorek będziemy celebrować Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie pierwszych plonów zbóż, ziół i owoców. W tym dniu odpusty w par. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie i w Rejowcu Osadzie.
 6. Środa to 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo  w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień.
 7. Także we środę przypada 23 rocznica śmierci śp. ks. kan. Bolesława Uszczuka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. 
 8. W sobotę przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. Ks. Jerzego. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli brata Tomasza Klocha, misjonarza z Madagaskaru. Opowie on o swojej pracy w Afryce. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na misje.
 10. Trwają zapisy na tzw. SMAL – Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Będzie ono trwało od 16 do 20 sierpnia (środa -niedziela) w Garbowie k/Lublina pod hasłem: ECHO SERCA. Zapisy przez internet. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 11.  Ze w zględu na czas urlopów (także księży), w najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie otwarta codziennie tylko rano od godz. 9.00 – 10.00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt z księdzem przed lub po Mszy św. wieczorowej.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 200 zł., 2 – 100 zł.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn.Niedzieli i Gościa niedzieln. 
 14. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.