OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 MARCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 MARCA 2023 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Taca jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. 
 2. Dzisiaj ostatni dzień kursu przedmałżeńskiego. Konferencje o godz. 16.00 i o godz. 19.00. 
 3. Także dzisiaj w naszej parafii, po południu od godz. 15.30, będziemy przeżywali Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu „Światło-Życie”. Małżeństwa zainteresowane formacją we wspólnocie kręgów Domowego Kościoła zapraszamy do kontaktu z ks. Bartłomiejem.
 4. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed urocz. św. Józefa, którą będziemy celebrować codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 6. We czwartek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II przez cały dzień.
 7. W piątek od godz. 17.00 rozpocznie się kurs ewangelizacyjny dla kandydatów do bierzmowania. Będzie on trwał w sobotę i niedzielę.
 8. Urocz. Św. Józefa Oblubieńca NMP, która w tym roku przypada w przyszłą niedzielę, ze względu na IV Niedzielę Wielkiego Postu, zostaje przeniesiona na poniedziałek 20 marca. Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji śp. Józefów i Józef. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 9. Urocz. Św. Józefa to dzień imienin ks. seniora kan. Józefa Piłata. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona  w niedzielę o godz. 18.00.
 10. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona  na potrzeby remontowe naszej parafii.
 11. Cieszymy się z faktu, że powstała w naszej parafii scholka dziecięca. Serdecznie zapraszamy kolejne dzieci: dziewczynki i chłopców do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą. Wczoraj na spotkaniu było 13 osób. Dla uczestników są przewidziane cenne nagrody.
 12.  Chełmskie Centrum Ewangelizacyjne na Górce zaprasza na rekolekcje dla mężczyzn – Kurs Jakuba oraz dla kobiet – Kurs Maria Magdalena. Rekolekcje dla mężczyzn odbędą się w dniach 17-19 marca, a dla kobiet 24-26 marca. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.chce.info
 1. Jesteśmy zszokowani bezpardonowym atakiem na osobę św. Jana Pawła II i jego domniemanych zaniedbań jako pasterza Arch. Krakowskiej. Wyciąganie wniosków i formułowanie oskarżeń na podstawie akt SB jest po prostu podłe. W wzwiązku z tymi wydarzeniami zapraszamy wszystkich we czwatrek 16 marca na godz. 18.00 na wyjątkową Mszę św. Będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i o opamiętanie dla tych, którzy depczą duchowe dziedzictwo.
 2. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. 
 3.  Rekolekcje wielkopostne w w naszej parafii będziemy przeżywać od 26 do 28 marca (niedziela – wtorek). Wygłosi je ks. kan. Mariusz Nakonieczny z Lublina, proboszcz parafii bł. biskupa W. Gorala.
 4.  Hospicjum im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na budowę Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł, 2 – 100 zł.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 7. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli. 
 8.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.