OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 listopada 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXXII Niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.   
 2. We wtorek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po  Mszy św., o godz. 8.00  nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 3. We czwartek 16 dzień miesiąca, w którym modlimy się za papieża Franciszka i za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II.
 4. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie opłatków.
 5. Także za tydzień, na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Prymasa Wyszyńskiego. W imieniu Ks. Kard. Kazimierza Nycza, który ofiarował naszej parafii relikwii, uroczystego wprowadzenia dokona ks. dr Przemysław Śliwiński rzecznik prasowy Arch. Warszawskiej. 
 6. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.15. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Po różańcu o godz. 18.00 każdego dnia celebrujemy Mszę św. w intencji zmarłych wspominanych danego dnia.
 7. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2024 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł. 
 8. Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał w ostatni weekend listopada: 24-26.11. Rozpocznie się on w  piątek 24 listopada od Mszy św. o godz. 18.00. Po Liturgii I-sze konferencje. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 9.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 2-200 zł., 4-100 zł.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 11.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.