OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 MARCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 MARCA 2024 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą „Laetare”. Taca – na potrzeby remontowe naszej parafii. 
 2. Także dzisiaj w naszym kościele, o godz. 10.00 odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 80 rocznicę egzekucji na „Targowicy”. Uroczystości rozpoczniemy od Mszy św. w intencji ofiar egzekucji.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed urocz. św. Józefa, którą będziemy celebrować codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Msza św. zbiorowa za śp. Józefy i Józefów zostanie odprawiona w wtorek 19 marca o godz. 18.00. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 5. We czwartek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 6. W piątek początek rekolekcji wielkopostnych. Będziemy je przeżywać od 15 do 17 marca (piątek-niedziela). Wygłosi je ks. kan. dr Andrzej Krasowski, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku. Program.
 7. W czasie rekolekcji wielkopostnych będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną. Do zakrystii można będzie przynosić paczki żywnościowe, i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielkim Tygodniu odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 8. Zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii od dzisiaj w zakrystii.
 9. Także w zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 12  zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim.
 10. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 11. Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał w dniach 21-23 marca. Początek – 21 marca we czwartek: o godz. 18.00 Msza św., od godz. 18.30 konferencje. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12. Do soboty 23 marca w naszej parafii, oddbywa się zbiórka elektro-śmieci. Zużyty sprzęt RTV i AGD, czyli np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, radia możemy przywieźć do kościoła i złożyć je za bramą, przy sali Legionu Maryi, naprzeciw garaży. Patronat OSP Żółtańce.
 13. Cieszymy się z faktu, że rozrasta się scholka dziecięca. Serdecznie zapraszamy kolejne dzieci do wspólnego śpiewu. Wczoraj na spotkaniu było 17 osób. Dla uczestników są przewidziane cenne nagrody.
 14.  Ekstremalna Droga Krzyżowa z Chełma do Skierbieszowa wyruszy 22 marca (piątek). Początek o godz. 19.00 Msza św. w kościele Trójcy Św.
 15.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 3 – 200 zł, 4 – 100 zł.
 16.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.