OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 GRUDNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 GRUDNIA 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 2. Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 3. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Celebrujemy je codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, Roraty odprawiamy w każdy wtorek i czwartek Adwentu o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 4. We czwartek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św., o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 5. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały od 15 do 17 grudnia. Wygłosi je ks. kan. dziekan Andrzej Sternik  – proboszcz parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Szczegółowy program poniżej.
 6. Od soboty nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy na nowennę codziennie na godz. 17.40.
 7. Zgodnie z tradycją naszej parafii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Zgłoszenia będziemy przyjmować do niedzieli 17 grudnia.
 8.  Także do 17 grudnia można przynosić do zakrystii paczki żywnościowe i produkty higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin. Wydawanie paczek przygotowanych przez Caritas parafialną odbędzie się we środę 20 grudnia o godz. 15.30.
 9. Prosimy w zakrystii zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z Komunią św. przed Świętami. Na wizytę z chorymi kapłani umówią się indywidualnie.
 10. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł. W tej samej cenie są również inne kalendarze: Maryjny i z Hospicjum. 
 11. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca mała – 10 zł., duża – 20 zł., kula – 25 zł.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na nowe ogrzewanie kościoła  bezimienna -500 zł, 3 – 200 zł., 2 -100 zł., 1 – 50 zł.
 13.  Grupa biblijna na Adwent przygotowała cytaty biblijne. 
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.