OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 MAJA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 MAJA 2022 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 2. Rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a potem Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 3. Także dzisiaj celebrujemy Niedzielę biblijną, która kieruje naszą uwagę na Pismo św. oraz rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 4. Jutro Dzień Flagi, a we wtorek Urocz. NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.
 5. We środę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Uroczysta Msza św. w intencji strażaków zostanie odprawiona o godz. 9.30.
 6. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. w intencji kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 7. 6 maja przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 8. 7 maja przypada I sobota miesiąca. Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. 
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 10. Także w sobotę przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 11. W sobotę, w wigilię odpustu, o godz. 18.00, na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających. Nie będzie więc Mszy św. w kościele, tylko na cmentarzu. Przed Eucharystią odśpiewamy Litanię Loretańską. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Za tydzień, 8 maja, w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. Uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. dziekan kan. Wojciech Jaroszyński. On także wygłosi okolicznościowe kazanie. Na pozostałych Mszach św. kazania będzie głosił ks. Paweł Wierzchoń, który ostatnio posługiwał na Ukrainie.
 13. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 14. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy. 
 15. Z racji odpustu oraz kolejnej Niedzieli Wielkanocnej, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika zostaje przeniesiona na poniedziałek 9 maja. Tego dnia, o godz. 18.00 będziemy celebrować Mszę św. zbiorową  w intencji śp. Stanisławów i Stanisław. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 17. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 18. Modlitwa do św. Michała Archanioła.