Ogłoszenia 27.11.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 27.11.2016

I Niedziela Adwentu

  1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter – jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. W okresie Adwentu będą odprawiane o godzinie 7:00 roraty. Zachęcamy do udziału w roratach ku czci Matki Bożej przychodząc z lampionami.
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu o godzinie 18:00.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca – uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy służyć wiernym w konfesjonałach. W te dni po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  5. W sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet, w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00 dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn.
  6. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 10:00 zostaną pobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wigilii. Opłatki roznoszone będą przez osoby do tego upoważnione, które prosimy o wzięcie opłatków dziś o godzinie 16:00. Ofiary zostaną przeznaczone na prace w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. W środę odpust ku czci Św. Andrzeja Ap. w kościółku. Uroczysta Msza św. o godzinie 18:00.
  8. Przy stoliku z prasą katolicką można nabyć kalendarze Maryjne na 2017 rok.
  9. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać.