Ogłoszenia 23.02.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 23.02.2020

VII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, zostaną przeznaczone na
  potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Prosimy o modlitwę w intencji wychowawców.
 2. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z błogosławieństwem popiołu i posypaniem głów o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:00, 18:00.  Uczestnicząc w tym dniu w nabożeństwie, wyrażamy wolę zerwania z grzechem i podjęcia pokuty za popełnione grzechy. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17:15 a
  nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:30. Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali uzyskujemy odpust zupełny, który powinno ofiarować Panu Bogu jako uproszenie darowania kary za popełnione grzechy. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek 28 dzień miesiąca- dzień modlitw w intencji naszych rodzin za przyczyną św. Józefa. O godz. 8:00 uroczysta Msza Święta a następnie modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę o godz. 19:00 miesięczne spotkanie dla kobiet. Msza Święta o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na dalsze życie. Po Mszy  Świętej spotkanie przy herbacie w sali parafialnej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 6. Od środy Popielcowej przeżywać będziemy 55 Tydzień modlitw o
  trzeźwość narodu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
 7. Urząd Miasta Chełm organizuje Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych- program uroczystości jest następujący: – Sobota 29 lutego, godz. 18:00- Marsz Pamięci, zbiórka przy skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i al. Piłsudskiego, zakończenie na Placu Niepodległości – Niedziela 1 marca, godz. 9:00- uroczysta Msza Święta w Bazylice Mariackiej pw. Narodzenia NMP w Chełmie a następnie złożenie wieńców przy ul. Reformackiej oraz przy pomniku Armii Krajowej. O godz. 18:00 koncert w ChDk. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Parafia organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona 7 czerwca 2020 roku w Stolicy Polski, Warszawie. Zapisów można dokonać w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej. Jest to potrzebne aby pozyskać bezpłatne karty wstępu na tą uroczystość.
 9. Od przyszłej niedzieli, 1 marca po każdej Mszy Świętej możliwość zapisu na Seminarium Odnowy Wiary w naszej Parafii. Będzie to cykl 12 spotkań, po jednym w miesiącu w każdy wtorek o godz. 19 dla osób pragnących pogłębić swoją relację z Panem Bogiem oraz człowiekiem. Pierwsze spotkanie planowane jest na 7 kwietnia br. Serdecznie
  zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10.  W naszej Parafii są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych w
  najbliższym czasie. Msze Świętą można zamówić bezpośrednio po Mszy Świętej w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach posługi. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy!