Ogłoszenia 22.12.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 22.12.2019

IV Niedziela Adwentu

  1. We wtorek Wigilia przed Bożym Narodzeniem, którą rozpoczynamy modlitwą Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, następnie odczytamy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii Św. Łukasza II/1-20, kolęda Wśród Nocnej Ciszy, następnie najstarsza osoba rozpoczyna dzielenie się opłatkiem. Obowiązuje post ścisły.
  2. Pasterka o godzinie 24:00, poprzedzona półgodzinnym czuwaniem. Taca z pasterki będzie przeznaczona na „Fundusz Obrony Życia”. Osoby, które nie będą mogły przybyć na pasterkę, będą mogli ją śledzić za pośrednictwem relacji video, która będzie dostępna na naszej stronie internetowej.
  3. W środę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. W czwartek uroczystość Św. Szczepana, Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  5. W zakrystii są do nabycia opłatki, którymi dzielić się będziemy podczas wigilii.
  6. W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską naszej parafii. Od godziny 9:00 ul. Lubelska, numery parzyste i nieparzyste , od godziny 15:30 Armii Krajowej 32 i 34. W sobotę od godziny 9:00 Osiedle Jordana.
  7. Nadleśnictwi Chełm dziękujemy za choinki dla kościoła oraz firmie Castorama za gwiazdy betlejemskie i jodełki do żłóbka. Bóg zapłać.
  8. W niedzielę 29 grudnia zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św. o godzinie 18:00. Po Mszy odbędzie się wspólne kolędowanie przy żłobku. Zapraszamy.