Ogłoszenia 19.09.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 19.09.2021

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XXV Niedzielę Zwykłą.
 2. Wczoraj obchodziliśmy święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Modlitwy za młode pokolenie przenosimy na dzień dzisiejszy. O godzinie 11:30 uroczysta Msza św. a rozpoczęcie roku formacyjnego dla harcerzy, lektorów i ministrantów.
 3. Jutro rozpoczynamy prace w naszym kościele. Przez kilka dni odbędzie się gruntowne odkurzanie świątyni, a następnie doświetlenie zabytkowego kościoła.
 4. Na pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi komunijnymi z klas trzecich, zapraszamy w niedzielę 26 września o godzinie 11:10.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami odbędzie się w niedzielę 26 września po Mszy św. o godzinie 12:30.
 6. Koła Różańcowe naszej parafii organizują jednodniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 25 września o godzinie 5:00 rano spod naszego kościoła. Koszt 100 zł. Są jeszcze 2 wolne miejsca, zapisy u Ks. Seniora Józefa lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. Przy zapisie można od razu dokonać wpłaty.
 7. W Lublinie, w sobotę 25 września o godzinie 11:00 w Archikatedrze nastąpi otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy św. za pomocą mediów elektronicznych.
 8. W przyszłą niedzielę 26 września o godzinie 15:30 na Placu Łuczkowskiego odbędzie się uroczysty koncert z okazji 50-lecia istnienia orkiestry dętej Cementowni Chełm. Serdecznie zapraszamy.
 9. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: Bracto Drzewa Krzyża Świętego – 160 zł, 1 bezimienna – 100 zł, 3 po 50 zł. 
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.
 11. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia oraz owocnego tygodnia.