Ogłoszenia 19.04.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 19.04.2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W MSZY ŚWIĘTEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ MAKSYMALNIE 5 OSÓB PIERWSZEŃSTWO WEJŚCIA MAJĄ OSOBY KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJE DANEJ MSZY ŚWIĘTEJ

  1. Cieszymy się, że nakaz uczestnictwa pięciu osób we Mszy Świętej w kościele zostanie zniesiony w najbliższy poniedziałek 20 kwietnia. Od tego dnia w kościołach będzie mogła modlić się jedna osoba na 15m2, dlatego podczas każdej Mszy Świętej oraz nabożeństwa do naszego kościoła zapraszamy 34 wiernych. Bogu niech będą dzięki!
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Bożego Miłosierdzia, a więc patronalne święto Caritas Polska. Rozpoczynamy również obchód 75. Tygodnia Miłosierdzia Chrześcijańskiego.
  3. W środę obchodzimy w naszej Parafii dzień spotkania z Matką Bożą w Jej cudownej figurze z Fatimy. O godz. 8:00 uroczysta Msza Święta oraz modlitwa do Matki Bożej z Fatimy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Podczas Mszy Świętych będziemy modlić się za Ojczyznę, za naszą Służbę Zdrowia która  w ostatnich tygodniach pracuje ponad siły oraz za wszystkich którzy w różnych dziedzinach życia służą drugiemu człowiekowi. Za te poświęcenie składamy serdeczne podziękowania.
  5. Informujemy że wobec panującej epidemii, uroczystość I Komunii Świętej planowana na 9 maja nie odbędzie się w terminie. Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa, nowy termin zostanie ustalony z rodzicami dzieci, po ustaniu stanu epidemii w naszym kraju.
  6. Bardzo dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszej Parafii. Jesteśmy wdzięczny tym wszystkim, którzy codziennie modlą się w intencji Kościoła Świętego, kapłanów oraz naszej wspólnoty czy przelewają dobrowolne ofiary na rzecz utrzymania Parafii. Pragniemy poinformować że w każdą środę o godz. 18:00, podczas Mszy Świętej za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlimy się za wszystkich Ofiarodawców. Za okazaną modlitwę, serce oraz wszelką życzliwość w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, wielkie Bóg zapłać!!!
  7. Nadal istnieje możliwości złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz Parafii, zamówienia intencji Mszy Świętych czy też złożenia ofiary „na tacę”, poprzez przelew bankowy na numer parafialnego konta bankowego. Numer rachunku 94 1020 1563 0000 5502 0156 0457
  8. W kalendarzu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych. Zainteresowanych wiernych prosimy o kontakt po Mszach Świętych w zakrystii lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail na parafialną pocztę – kancelaria@rozeslanie.pl