Ogłoszenia 15.05.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 15.05.2016

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki

  1. Dziękujemy ks. Waldemarowi Facowi, proboszczowi parafii Jezusa Miłosiernego w Turce, za wygłoszone kazanie. Po każdej Mszy św. będzie on zbierał ofiary do puszki na budowę nowego kościoła w tej parafii. Za okazaną pomoc składamy Bóg zapłać.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i 18:00. Jest to 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i w tych intencjach modlić się będziemy po każdej Mszy św.
  3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Modlimy się za kapłanów, kleryków i o nowe powołania.
  4. W czwartek 19 dzień miesiąca, dzień modlitwy za Ojczyznę i ludzi świata pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwy w tej intencji po Mszy św. o godz. 7:00.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, odpust na Gwarku, uroczysta suma o godz. 12:00.
  6. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie działającego przy naszej parafii prowadzić będzie kiermasz ciast. Całkowity dochód ze sprzedaży wypieków przeznaczony będzie na wyjazdy wakacyjne dla młodych ludzi z naszej parafii. Zachęcamy do kosztowania ciast i wsparcia dzieła.
  7. Ruch Ludowy przeżywa 121 rocznicę powstania, swoje święto ludowe. Składamy najlepsze życzenia Ruchowi Ludowemu naszego miasta i życzymy, by działalność tego ruchu służyła Ojczyźnie oraz wszystkim ludziom żyjącym na Polskiej Ziemi. Szczęść Boże.