Ogłoszenia 15.03.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 15.03.2015

IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Jutro 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka oraz modlitwy do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II oraz wyłożona księga próśb i podziękowań.
  2. W czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego, Opiekuna Rodzin, Patrona Mężczyzn. Uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00, Msza św. zbiorowa za zmarłe Józefy i Józefów o godz. 18:00. Intencje na tę Mszę św. przyjmowane są w zakrystii.
  3. W czwartek po Mszy św. o godz. 7:00 modlitwy w intencji Ojczyzny i świata ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zakończone błogosławieństwem relikwiami.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować do radosnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które przeżywać będziemy ze św. bratem Albertem. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.
  6. Przy stoliku z prasą katolicką można zabrać reklamówkę Caritas, którą napełnimy darami dla ubogich, które następnie koło Caritas przekaże potrzebującym. Będzie to wypełnienie jałmużny wielkopostnej.
  7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie. Przyjedzie kleryk, który te ofiary zbierze.
  8. W przyszłą niedzielę 22 dzień miesiąca  dzień spotkania z Matką Bożą w Jej  figurze z Fatimy, po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB wokół kościoła.