Ogłoszenia 14.12.2014 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 14.12.2014

III Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Przeżywać je będziemy ze św. o. Pio, a przeprowadzi je o. Jarosław – Kapucyn z Lublina.
 2. W środę 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji papieża Franciszka i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 7:00 i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
 3. W piątek 19 dzień miesiąca – dzień modlitwy za Ojczyznę i ludzi świata pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami bł. ks. Jerzego.
 4. W czasie rekolekcji będzie można złożyć dary rzeczowe i żywnościowe do kosza w przedsionku kościoła na paczki dla ubogich. Można też zabrać reklamówkę Caritas na paczkę dla ubogich. Będzie to dar serca dla ludzi w potrzebie i owoc naszych rekolekcji adwentowych.
 5. Zapisy na paczki świąteczne dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.
 6. Roraty codziennie o godz. 7:00.
 7. Kto nie otrzymał opłatka pobłogosławionego w parafii, może go nabyć w zakrystii u pana Kościelnego.
 8. Nowenna przed Bożym Narodzeniem rozpoczyna się w środę i będzie odprawiana codziennie o godz. 17:45.
 9. Zapisy na wyjazd do starszych i chorych w środę od godz. 14:00, przyjmowane są w zakrystii.
 10. W naszym kinie „Zorza” jest wyświetlany film pod tytułem „Karolina” w dniach 12 – 18 grudnia. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
 11. Przy stoliku z prasą katolicką rozprowadzane są płyty z nagraniem kolęd – jest to ofiara pomocy – cegiełka na rzecz Hospicjum ks. Malinowskiego – niosącego pomoc chorym. Cena 25 zł.
 12. Dziękujemy rodzinie Kociubińskich – Beacie, Kamilowi, Michałowi, Tomaszowi za dar relikwiarza na relikwie św. o. Pio, który jest wdzięcznością za dar chrztu św. Bóg zapłać.