Ogłoszenia 14.10.2018 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 14.10.2018

XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Jest to przypomnienie nauczania Św. Jana Pawła II, który mówił, że ojciec w rodzinie jest obrazem Bożego Ojcostwa. Dziś też w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga uzdolnionej młodzieży z małych miast i wiosek. Za tą pomoc składamy Bóg zapłać.
  2. Dziś przeżywamy Dzień Nauczyciela. Nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa w ich odpowiedzialnej pracy.
  3. We wtorek 16. dzień miesiąca – dzień spotkania ze Św. Janem Pawłem II. W tym dniu przeżywać będziemy 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. W tej intencji będziemy modlić się podczas każdej Mszy św.
  4. W czwartek święto Św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Podczas każdej Mszy św. modlić się będziemy w intencji Służby Zdrowia ziemi chełmskiej.
  5. W piątek 19. dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 18:00 Msza św. w tej intencji, zakończona nabożeństwem i błogosławieństwem relikwiami Bł. Ks. Jerzego.
  6. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty. Suma o godzinie 11:00.
  7. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.