Ogłoszenia 14.05.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 14.05.2017

V Niedziela Wielkanocna

Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

  1. We wtorek 16. dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka i modlitwy za przyczyną Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji, zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II oraz wyłożona księga próśb i podziękowań.
  2. W piątek 19. dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwy w tej intencji po Mszy św. o godzinie 8:00.
  3. Nabożeństwa majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godzinie 17:00.
  4. Dzisiaj o godzinie 10:00 został powitany Ks. Bp. Stanisław Jamrozek, Biskup tytularny Diecezji Chełmskiej, który dokonał poświęcenia kaplicy adoracji dziennej Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Od dziś będzie można spotkać się z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie w bocznej zakrystii, wejście od domu P. Kościelnego.
  5. Dziękujemy Ks. Bp. Stanisławowi Jamrozkowi za odprawienie sumy odpustowej i udzielenie młodzieży z Gimnazjum Nr. 2 sakramentu bierzmowania. Wszystkim Księżom, gościom i naszym parafianom za oddanie hołdu Matce Bożej Łaskawej. Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy za prace w kaplicy adoracji P. Andrzejowi Nowosadowi, Firmie BH Meble, P. Januszowi Bartoszukowi i Firmie stolarskiej P. Janusza Jaroszka.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12:30 przeżyjemy I rocznicę przyjęcia Komunii Św. przez dzieci klas czwartych.
  8. Nasza parafia włącza się w akcję Caritas – Poducha Malucha. Zbieramy nowe kolorowe poduszki, jaśki, które przeznaczymy dla dzieci z chełmskiego szpitala. Więcej informacji u Ks. Przemka.