Ogłoszenia 13.05.2018 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 13.05.2018

VII Niedziela Wielkanocy, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

  1. Jutro 14. dzień miesiąca – dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  2. W środę święto Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. W tym dniu 16. dzień miesiąca – modlitwy w intencji Papieża Franciszka i modlitwy do Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji, zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II na cały dzień.
  3. W sobotę 19. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami Bł. Ks. Jerzego.
  4. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii dzieci klas czwartych. Spowiedź dzieci w czwartek o godzinie 16:00.
  5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Zawadówce. O godzinie 16:00 Msza św. o urodzaje i błogosławieństwo. Prosimy o przygotowanie ołtarza i pojazd po Księdza.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Maimy nasze kościoły i domy zielenią.
  7. Dziękujemy Ks. Bp. Ryszardowi Karpińskiemu za odprawienie sumy odpustowej i udzielenie sakramentu Bierzmowania młodzieży z Gimnazjum Nr. 2. Wszystkim Księżom, gościom i naszym parafianom za udział we wspólnej modlitwie.
  8. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17:00.
  9. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć wypieki domowej roboty, rozprowadzane przez młodzież z Ruchu Światło-Życie naszej parafii. Ofiary składane z tej okazji w całości będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W ubiegłym roku z takiej pomocy skorzystało 25 osób więc gorąco zachęcamy do wsparcia tego dzieła i kosztowania wypieków.